Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği

Başkan'ın Mesajı


GESİAD Ailemizin Değerli Üyeleri,

Hepimizin üyesi olmaktan gurur duyduğu Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) 1991 yılında tarihinde birçok ilke ev sahipliği yapan; dinamizmin, girişimciliğin şehri Bursa’daki başarılı genç sanayici ve iş insanları tarafından kurulduğunda; Bursa’daki genç girişimcilerin sesi olmak, sorunların belirlenerek çözümüne katkı sağlamak, yeni projeler üreterek sivil inisiyatifin önünü açmak hedef olarak belirlenmiş.

O günlerin şartlarında çok önemli bir vizyonla hareket eden kurucularımız bu günlerin tohumlarını ektiğini biliyoruz. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.

Şimdilerde, hızla ilerleyen teknolojik imkânların da etkisiyle iletişim çağını yaşarken dünyanın âdeta küçüldüğü başka bir tablo ile karşı karşıyayız.

Küreselleşmenin sonucu olarak, alışılmışın ötesinde çalkantılı bir geçiş döneminde,neredeyse ülkelerin sınırları ortadan kalkarken, bölgesel güç birliklerini ve global ekonominin kıyasıya rekabetini yaşıyoruz.

Elbette değerlerimizden ödün vermeden, kazanımlarımızı yitirmeden, birlik ve beraberliğimizle yarınlar için çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetimizin 100. yılına erişmiş olmanın mutluluğunu yaşarken üzerimizdeki sorumlulukların da farkındayız.

Bugüne değin gerçekleştirdiği proje ve etkinliklerle geride kalan 33 seneden her yıl büyüyen ve bugün adeta köklü bir çınara dönüşen GESİAD, gerçekleştirdiği etkinliklerle adeta bir okul işlevi gördü, Bursa ve ülkemiz iş dünyasına değerli isimlerin kazandırılmasını sağladı.

Günümüzde 28.000 kişilik istihdam sağlayan, 14.7 milyar dolar ciro ve 1.1 milyar dolar ihracat gerçekleştiren GESİAD’lılar olarak, değişen şartlara ayak uydurmak suretiyle, küreselleşmenin tehditlerini ve fırsatlarını iyi analiz ederek Bursamız ve ülkemizin hedefleri doğrultusunda yarınlara hazırız.

Bunu; üretimden, ticaretten, istihdamdan, ihracattan elde edilen gücü yapay zekâya kadar uzanan yeni teknolojilerle birleştirerek yapabileceğimizi biliyoruz.

Bugün Bursa iş dünyasında GESİAD’ın imzası var.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk günlerinde göreve gelen GESİAD Yönetim Kurulu olarak bizler de, geleceği bu yaklaşımlarla kurgulayıp bizden sonraki yöneticilerimize bayrağı daha yukarılarda devretmenin gayretinde olacağız.
Bunu da GESİAD ailesi olarak hep birlikte başaracağız.

İyi ki varsınız ve hep var olun…

Saygılarımla,

Tolga Papatya

Yönetim Kurulu Başkanı


  • 15 Mart 2024 Cuma
Portal Hakkında
  • 6 Mart 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
  • 28 Şubat 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz