Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği

GESİAD’TAN 30. YILINDA COŞKULU KUTLAMA


  • 18 Kasım 2021 Perşembe
BURSA – Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD), 30. Kuruluş yılını düzenlediği balo ile kutladı. Coşku dolu anların yaşandığı gecede sahne alan Işın Karaca, keyifli anlar yaşattı.

1991 yılında mimar M. Orhan Efe’nin kurucu başkanlığında kurulan GESİAD, bu yıl itibariyle 30. yılını kutluyor. 30. kuruluş yılını, yıl boyunca düzenlediği online ve fiziki etkinliklerle kutlayan GESİAD, bunu 30. Yıl Balosu ile taçlandırdı.

Almira Hotel’de düzenlenen geceye; CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir, Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, GESİAD’ın geçmiş dönem başkanları M. Orhan Efe, Denizhan Sezgin, Ramazan Kaya ve Kerim Demiral’ın yanı sıra dernek üyeleri ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya yaptı. Bir derneğin ilkelerinden hiç taviz vermeden, üstelik her geçen yıl emin adımlarla büyüyerek 30 yılı geride bırakmasının hiç kolay olmadığını ifade eden Kaya, GESİAD’ın bunu başaran nadir derneklerden biri olduğunu ve sadece Bursa’ya değil tüm Türkiye’ye örnek teşkil ettiğini belirtti.

‘Her şey Bursa için, başka Bursa yok’

GESİAD’ın bugünkü konumuna ulaşmak için kurulduğu günden bu yana 30 yıldır Bursa ve iş dünyası için önemli faaliyetlere imza attığından bahseden Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Derneğimiz, üyelerinin gelişimine yönelik etkinliklerin yanı sıra kentimizin ve ekonomimizin meselelerine ilişkin fikirler üretip çözüm önerilerini ilgililere iletiyor. Girişimcilerin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşu olan derneğimiz, üretim, katma değer, istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli başarılar elde etti. ‘Her şey Bursa için, başka Bursa yok’ yaklaşımında olan üyelerimiz de yine derneğimiz gibi işletmelerinde Bursa ve ülkemiz ekonomisi için çalışıyor, üretiyor, istihdam sağlıyor ve ihracat gerçekleştiriyor. Derneğimiz 30 yıllık süreçte gerçekleştirdiği etkinliklerle adeta bir okul işlevi gördü, Bursa ve ülkemiz iş dünyasına değerli isimlerin kazandırılmasını sağladı. Bugün Bursa iş dünyasında GESİAD’ın imzası var.”

GESİAD adını artık ülke genelinde daha güçlü duyuruyor diyen Kaya, şöyle devam etti: “Nasıl ki yıllar önce federasyonlarımızda kurucu olduysak, bu dönemde de üst kurullarımızda aktif görevler alıyor ve diğer kentlerimizdeki genç girişimcilerin üye olduğu kardeş kuruluşlarımızla ilişkilerimizi kuvvetlendiriyoruz. Bu vesile ile kuruluştan bu yana görev alan yönetim kurullarındaki dostlarımıza, çalışmalarımıza destek veren üyelerimize gayretleri ve çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

“Hangi şart olursa olsun umutsuzluğa kapılmıyoruz”

Konuşmasında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine de sık sık yer veren Başkan Kaya, “Bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk’ün sözlerini daima ilke edindik. Biz de, bizden sonraki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız. Hangi durum ve şartta olursa olsun umutsuzluğa kapılmıyoruz ve kapılmayacağız. En büyük motivasyon kaynağımız vatanımıza ve bayrağımıza olan bağlılığımızdır. Çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağına inanıyor ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Hep birlikte, büyük Türkiye için, yeni ufuklar için koşmaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin emaneti olan bu ülke, hepimizin omuzlarında yükselecektir. Atamızın ‘Her fabrika bir kaledir’ sözlerini kendimize şiar edindik. Bu yaklaşımla hiç durmadan üretim yapacak ve katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Bu noktada, kalkınmanın ancak ve ancak sürdürülebilir üretimle olabileceğini de ifade etmek isterim” diyerek sözlerini noktaladı.

Protokolden tebrik…

Kaya’nın ardından konuşan Marmara ve İç Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MARSİFED) Başkanı Ramazan Kaya, “Sivil toplum, bireylerin kurumsal sesidir. STK’ların güçlendirilmesi için çaba göstermek gerekir. GESİAD 30 yılıyla sürdürülebilirlik sağlamış ve her geçen gün güçlenerek bugüne ulaşmıştır. GESİAD’ın kuruluşundan bugüne emeği olan tüm başkan ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Demir de, “Üreten, istihdam sağlayan ve en önemlisi ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan siz değerli genç sanayicilerimizi kutluyor, 30. yılınızı da tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık ise şunları söyledi: “Bursa iş dünyasıyla her zaman gurur duyuyorum. Ülke çok krizlere geçirse de Bursa iş insanı krizi yönetmeyi hep başardı, şartlar ne olursa olsun ülkesine hep katkı koymaya devam etti. Bursa’nın genç insanları da misyonlarını daha ileriye taşıyarak önemli başarılar elde etti. Bu vesile ile GESİAD’ın 30. yılını tebrik ediyor, 30 yıl boyunca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Eski başkanlar konuştu, yeni üyelere rozet takıldı

Konuşmaların ardından 30. yıl pastası hep birlikte kesildi. Gecede ayrıca Başkan Murat Kaya tarafından, önceki dönem başkanları M. Orhan Efe, Denizhan Sezgin, Ramazan Kaya, Kerim Demiral ve merhum başkan Melih Çavdar’ın adına Batur Çağlar’a teşekkür plaketleri verildi. Onore edildikleri için Başkan Kaya’ya teşekkür eden önceki dönem başkanları, GESİAD’lı olmanın önemine dair konuşmalar gerçekleştirdi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından GESİAD’a üye olanlara rozetleri takılırken, Başkan Murat Kaya da birlikte görev yaptığı yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi takdim etti.

Konuşmalar ve hediye takdimleri sonunda Türk müziğinin önemli sesi Işın Karaca sahne aldı. Sahnede muhteşem bir performans sergileyen Işın Karaca, davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gecenin sonunda Başkan Murat Kaya tarafından sanatçı Işın Karaca’ya çiçek verildi.


  • 15 Mart 2024 Cuma
Portal Hakkında
  • 6 Mart 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
  • 28 Şubat 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz