Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği

GESİAD 30. YIL SÖYLEŞİLERİ DEVAM EDİYOR…


  • 16 Şubat 2021 Salı
Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği’nin (GESİAD), 30. Yıl Söyleşileri kapsamında düzenlediği online söyleşilerin ikinci konuğu, GESİAD’ın geçmiş dönem başkanı Ramazan Kaya oldu.

1991 yılında kurulan ve bu yıl 30. yılını kutlayan GESİAD, bu kapsamda düzenlediği etkinliklerini tüm hızıyla sürdürüyor. 30. yılın pandemiye denk gelmesinden dolayı fiziki organizasyonlar yerine daha çok online programların düzenleneceği etkinlikler kapsamında yapılan 30. Yıl Söyleşileri’nin ikinci konuğu, 2016-2017 yıllarında GESİAD Başkanlığı yapan Ramazan Kaya oldu.

 

GESİAD üyesi Göktuğ Konukoğulları moderatörlüğünde gerçekleşen programın açılışında konuşan GESİAD Başkanı Murat Kaya, “Yıllarca hem üye hem de Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet ettiğim GESİAD’ın 30. yılında hizmetlerimi Başkan olarak sürdürmenin gururunu yaşıyorum. GESİAD, organize ettiği faaliyetler, üyeleri yararına yaptıkları etkinlikler ve iş dünyası adına aldığı sorumluluklarla sivil toplum kuruluşları arasında öncü bir yer edindi. Bu bir bayrak yarışı. Yaptığımız çalışmalarla GESİAD’ı daha da ileriye taşımak için gayret göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

GESİAD’ın 2016-2017 yıllarında başkanlığı yapan şimdilerde ise Marmara ve İç Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Ramazan Kaya ise, GESİAD Başkanlığı dönemindeki tecrübelerini paylaştı.

 

Sivil toplum kuruluşlarında hep aktif olduğunu söyleyen Kaya, derneklerde başarının ekip ruhuyla geldiğini ifade etti. Pandemi döneminde STK’larda görev yapmanın zorluğuna da değinen Kaya, “Sivil Toplum Kuruluşları’nda (STK) bir araya gelip, tokalaşacaksınız, göz göze geleceksiniz. STK böyle olunur. Ama maalesef pandemi nedeniyle bir araya gelemiyoruz. Murat Başkanımız da şanssız bir döneme denk geldi ama buna rağmen epey aktifler. Kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah pandemi en kısa zamanda biter de tekrar GESİAD ailesi olarak bir araya geliriz” dedi.

 

“İŞ HAYATINDA 2 ÖNEMLİ VARLIĞINIZ VARDIR: İSMİNİZ VE İLİŞKİ AĞINIZ”

 

Kendisini bir STK sevdalısı olarak tanımlayan Ramazan Kaya, “Yıllardır sivil toplum kuruluşlarında görev yapıyorum. Hepimiz buralara maddi ve manevi anlamda ciddi katkılar veriyoruz. İş hayatında 2 önemli varlığınız vardır. Biri ilişki ağımız, diğeri de ismimiz. STK’lar vasıtasıyla ilişki ağımızı geliştirebiliyoruz. İlişki ağı gelişince daha sonra ticari ilişkiler de emin olun ki gelişiyor” ifadelerini kullandı.

 

“GESİAD’LA GURUR DUYUYORUM”

 

GESİAD’ın son dönemlerine dair de değerlendirmeler yapan Kaya, sözlerini şöyle noktaladı: “GESİAD olarak son dönemde güzel bir ivme yakaladık. Ben görevi devraldığımda GESİAD’ın 64 tane üyesi vardı. Sonradan yavaş yavaş aylar içerisinde yeni üyeleri bünyemize katmaya çalıştık. Şu an çok daha iyi durumda. Birçok önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Daha sonra göreve gelen Kerim Demiral kardeşimiz, yapılanların üzerine yeni tuğlalar koydu. Yeni etkinlikler, yeni organizasyonlar ve yeni üyelerle yola devam edildi. Son olarak Murat Kaya kardeşimiz göreve geldi. O da GESİAD’ı ileriye taşımak için çaba sarf ediyor. Benim dönemimle şu an ki dönem arasında olumlu anlamda dağlar kadar fark var. GESİAD çok güzel yerlere geldi, gurur duyuyorum.”


  • 15 Mart 2024 Cuma
Portal Hakkında
  • 6 Mart 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
  • 28 Şubat 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz