Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği

GENÇ İŞ İNSANLARI BAKAN VARANK VE MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞTÜ


  • 11 Şubat 2021 Perşembe
Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu, Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bakan Varank, “Bursa çok iyi gidiyor” dedi.

GESİAD Başkanı Murat Kaya ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Ankara temaslarında Bakan Varank’ın yanı sıra, TBMM’nde AK Parti, CHP ve İYİ Parti Bursa Milletvekilleriyle de görüştü. Görüşmelerde ekonomik konuların yanı sıra gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunuldu.

 

BAKAN VARANK’TAN BURSA’YA ÖVGÜ

 

GESİAD Heyetini makamında kabul eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetlerin gönül işi olduğunu ve sorumluluk gerektirdiğini belirtirken, “Bu anlamda Bursa çok iyi gidiyor” dedi.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç’ın da eşlik ettiği görüşmede, Türkiye ve dünyanın büyük bir değişim ve dönüşümden geçtiğini söyleyen Bakan Varank, “Bu değişim ve dönüşümün ekonomiyle ilgili taraflarını da firmalarımızın takip etmesi çok kolay değil. İşte sivil toplum kuruluşları dünyadaki değişim ve dönüşümü takip ederek üyelerinin ufkunu açarak destek olmaya yönelik çalışmalar yapmalıdır. Bu manada biz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak ülkemizde hem teşviklerden hem de girişimcilikten sorumluyuz ve pek çok paydaş kuruluş ile birlikte hareket ediyoruz. Bu anlamda GESİAD ile de birlikte çalışmak isteriz ve bize ne görev düşerse yapmaya hazırız. Biz de iş dünyasının rasyonelliğini kamuoyuna anlatmak için sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışma istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

GESİAD YÖNETİMİ MİLLETVEKİLLERİYLE DE GÖRÜŞTÜ

 

Murat Kaya Başkanlığındaki GESİAD Yönetim Kurulu Ankara’da Bursa milletvekilleriyle de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüştü.

 

İlk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık ile CHP’li Vekiller Orhan Sarıbal ve Erkan Aydın’la görüşen GESİAD Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra İYİ Parti Bursa Milletvekili ve İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

 

GESİAD Heyeti programının son bölümünde AK Partili Milletvekilleriyle bir araya geldi. Bursa Milletvekilleri; TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Refik Özen, Ahmet Kılıç, Osman Mesten ve M. Müfit Aydın’la da görüşen iş dünyası temsilcileri, görüşmelerde ekonomik konuların yanı sıra gündeme ilişkin değerlendirmelerini aktardılar.

 

“ZİYARETİMİZ ÇOK OLUMLU VE VERİMLİ GEÇTİ”

 

Ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan GESİAD Başkanı Murat Kaya, “Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz Ankara temaslarımız çok olumlu ve verimli geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve Bursa Milletvekillerimizle yaptığımız görüşmelerde GESİAD’ın çalışmaları hakkında bilgiler aktardık. Üyelerimizle yaptığımız istişarelerde gündeme gelen konuları ve beklentileri Sayın Bakanımız ile Milletvekillerimize aktardık.  Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank tarafından çok yakın ilgi ve alakayla kabul edilmiş olmak bizleri gerçekten memnun etti. Bursa Milletvekillerimiz ise kendilerine ilettiğimiz konuları yakından takip edeceklerini söylediler. Hepsine bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.


  • 15 Mart 2024 Cuma
Portal Hakkında
  • 6 Mart 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
  • 28 Şubat 2024 Çarşamba
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz